Jakie masz skojarzenia z domkiem letniskowym? Jeśli to czasy, kiedy jeździłeś z rodzicami na wczasy to…

domek letniskowy od Tiny House Design

Zapewne świetnie się bawiłeś, bo to w końcu wakacje, czas wolny na dodatek jeszcze w innym niż na co dzień miejscu. Ale sam domek niekoniecznie jawi Ci się jako przejaw luksusu. Stare domki drewniane na ogół nie grzeszyły estetyką, a i z funkcjonalnością były często na bakier. 

A gdyby tak po latach wrócić do tych dobrych wspomnień z dzieciństwa? Kupić sobie, tym razem nowoczesny domek letniskowy na działkę? Korzystać z niego, kiedy tylko zechcesz, bez dodatkowych opłat, bookowania terminu, celowania w dobrą pogodę. Odpocząć po męczącym tygodniu w pracy, zaprosić znajomych lub spędzić ten czas w ciszy? Nowoczesny domek letniskowy dla pięknych wspomnień kolejnego pokolenia – pomysł zdecydowanie wart rozważenia.

Co to jest domek letniskowy?

Z założenia i według przepisów domek letniskowy to budynek przeznaczony do okresowego zamieszkania i wypoczynku. Najczęściej wykorzystywany podczas ciepłych miesięcy, w związku z tym nie ma obowiązku, żeby posiadał ogrzewanie i był ocieplony.

Tymczasem nowoczesny domek letniskowy, może mieć zarówno skuteczną izolację od wiatru, wody jak i temperatury, jak i rozprowadzone ogrzewanie i klimatyzację. A ta jak wiemy, bardzo podnosi komfort wypoczynku zwłaszcza w upalne letnie dni.

sypialnia na antresoli

Domek letniskowy nie może być piętrowy, ale może mieć antresolę. W wielu naszych mobilnych domkach antresole zaanektowaliśmy na przytulne sypialnie. 

Gdzie możemy postawić domek letniskowy?

Domek letniskowy możemy postawić zarówno na działce budowlanej, jak i rekreacyjnej. Pojawia się pytanie, czy wolisz zainwestować czas w budowę domku letniskowego, czy może kupić gotowy? W Tiny House Design mamy wiele modeli, które dopasujesz zarówno do rodzaju działki, jak i swoich potrzeb.

Jeśli na działkę nie ma doprowadzonych mediów, to wystarczy zamówić domek z szambem turystycznym, fotowoltaiką i zbiornikiem na wodę. Jeśli działka posiada przyłącza do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej, mobilne domki letniskowe można do nich podłączyć.

Oprócz mobilnych domków letniskowych w naszej ofercie znajdziesz także domki stacjonarne.

Czy potrzebne jest pozwolenie na domek letniskowy?

Nie ma potrzeby starać się o pozwolenie na postawienie domku letniskowego. Od 2022 r. budynki do 70 m2 nie wymagają pozwolenia ani projektu. Wystarczy zgłosić je do miejscowego urzędu gminy. Należy też zapoznać się miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. To bardzo ułatwia i skraca czas oczekiwania na swój domek zwykle potrzebny na zmagania z papierologią i urzędami. Na każde 500 m2 działki możesz postawić aż dwa domki o wielkości do 35 m2. To w przypadku, gdybyś planował takie domki wynająć gościom. Jeden domek na działce zapewni Ci tak cenny spokój i komfort wypoczynku, a przestrzeni wokół będziesz miał aż nadto. 

Do domku letniskowego warto dobudować taras. Powiększy on znacznie przestrzeń do chillowania na łonie natury. Jest to idealne miejsce na poranną kawę z widokiem na las lub wieczorne spotkania przy grillu.

tiny house design - zdjęcia od zadowolonych klientów

Zalety posiadania własnego miejsca do wypoczynku

Jest naukowo udowodnione, że bliski kontakt z naturą dobrze na nas działa. Uspokaja, pozwala znacznie szybciej się zregenerować, poprawia samopoczucie. Nie bez powodu w każdy wolny weekend, ciągnie nas do lasu, do parku, gdzieś, gdzie są drzewa, przestrzeń i zieleń. Stworzenie sobie takiego miejsca, do którego możemy się udać, kiedy tylko mamy czas, to dla wielu spełnienie marzeń. To także znaczna redukcja kosztów. Już nie musisz szukać noclegów odpowiednio wcześniej. Nie płacisz za każdy wyjazd poza miasto. Możesz tu bywać nawet co tydzień i zawsze będziesz u siebie. 

Domek letniskowy to świetna inwestycja dla tych, którzy marzą o ucieczce od miejskiego zgiełku i spędzeniu czasu blisko natury. Dzięki nowym przepisom administracyjnym oraz innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym masz teraz więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na mały mobilny domek, czy stacjonarną konstrukcję – najważniejsze jest, aby stworzyć miejsce relaksu dla Ciebie i Twoich bliskich.

Czy już wyobrażasz sobie te leniwe weekendy spędzone w swoim własnym domku letniskowym? Nie czekaj dłużej – czas zamienić marzenia w rzeczywistość!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *