Jak zbudować mobilny domek? Sprawdź tiny house zrób to sam

Jak zbudować mobilny domek

Zastanawiasz się, jak własnoręcznie, od podstaw zbudować mobilny domek? Bez odpowiednich narzędzi i wiedzy to może być karkołomny projekt. Niekoniecznie też tańszy. Sprawdź, czego będziesz potrzebował, jeśli zdecydujesz się na samodzielną budowę mini domu. Jeśli uznasz, że to jednak nie dla Ciebie mamy praktyczne rozwiązanie. Mobilny domek ZRÓB TO SAM od Tiny House Design.

Jak budujemy mobilne domki w Tiny House Design?

Jako firma zajmujemy się budowaniem mobilnych domków od kilku lat. Budowaniem domów znacznie dłużej. Z całą odpowiedzialnością możemy więc powiedzieć, że na budowaniu tiny house znamy się całkiem dobrze. Wiemy już:

 • Które rozwiązania sprawdzają się najlepiej?
 • Czego najczęściej potrzebują nasi klienci?
 • Jak projektować mini domek, żeby był funkcjonalny i mobilny?
 • Jak go transportować?
 • W jakie materiały zainwestować, żeby domek był trwały i komfortowy w użytkowaniu?

Co z tej wiedzy możemy przekazać tym, którzy postanowili zbudować swój tiny house samodzielnie? Zerknij na pytania powyżej. To na początek bardzo istotne kwestie, które musisz wziąć pod uwagę, zanim zabierzesz się do wykonania zadania.

Zaplanuj przestrzeń. Dopasuj tiny house do swoich potrzeb

Zacznij od tego, gdzie zamierzasz postawić swój domek lub czy zamierzasz nim podróżować. Od tego zależy bowiem rozmiar i kształt przyczepy, którą możesz zabudować. O wymogach (wymiary, homologacja), które musi spełniać mobilny domek, przeczytasz tu.

Teraz przejdziemy do wnętrza. Ile osób będzie użytkować domek i czego będziesz w nim najbardziej potrzebował? Standardem jest salon z aneksem kuchennym, łazienka i sypialnia na antresoli. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do spania, musisz o tym pomyśleć na etapie planowania. 

Projekt mobilnego domku musi uwzględniać:

 • Stabilną postawę mobilnego domku;
 • Mocną, ale lekką konstrukcję;
 • Instalacje: elektryczną i hydrauliczną;
 • Ocieplenie i uszczelnienie mini budynku;
 • Sposób ogrzewania;
 • Rozmieszczenie drzwi i okien;
 • Rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń;
 • Materiały i narzędzia niezbędne do wykonania poszczególnych etapów budowy.
Projekt sześcienny domku mobilnego Sławek od Tiny House Design

Wybór materiałów do budowania mobilnych domków

Materiały, których użyjesz do zbudowania konstrukcji, do wykończenia wnętrza i fasady mają ogromny wpływ zarówno na wygląd, jak i trwałość budynku.

Podstawą naszych tiny house jest stalowa rama z powłoką z ocynku. Na niej budujemy szkielet z drewna konstrukcyjnego. Z zewnątrz mini dom chroni blacha panelowa na rąbek. Montujemy okna i drzwi zgodnie z danym projektem. Konieczna jest też izolacja od wiatru, wody i zmiennej temperatury. Zanim wnętrze zyska ściany z drewna naturalnego, trzeba jeszcze rozprowadzić wszystkie instalacje. A to wciąż nie koniec prac. Nasi pracownicy robią to szybko i sprawnie, ale i tak na zbudowanie tiny house potrzebujemy kilka tygodni. Ile czasu możesz poświęcić na takie prace? Ile czasu może trwać samodzielna budowa mobilnego domku?

A może prościej? Mamy rozwiązanie…

Nasi klienci najczęściej zamawiają tiny house pod klucz. Otrzymują gotowy domek, w którym można zamieszkać od zaraz. Jeśli jest taka potrzeba, dowozimy go we wskazane miejsce i pomagamy w ustawieniu na działce.

Ale jeśli hobbystycznie lubisz majsterkować…

Możesz zamówić u nas tiny house w wersji dla złotej rączki, który sam dokończysz. Domek może być w stanie deweloperskim, czyli z rozprowadzonymi instalacjami, w pełni zaizolowany i ocieplony. Do Ciebie należy wykończenie wnętrza i uwierz, to wciąż sporo pracy 😊, bo brakuje ścian, podłóg, dopasowanych mebli itd.

Jeszcze bardziej okrojona wersja to DOMEK ZRÓB TO SAM.

Jak to działa?

Wybierasz projekt spośród wielu, które realizujemy. Doprowadzamy ten model domku do stanu surowego zamkniętego: podstawowa konstrukcja z dachem, oknami i drzwiami. Dostarczamy go do Ciebie i dalsze prace wykonujesz samodzielnie. Instalacje, ocieplenie, izolacja, ściany i podłogi, a na koniec aranżacja wnętrza. Wszystkie niezbędne do tego materiały możesz zamówić u nas. Możesz też wykończyć domek według własnego uznania. Budowa takiego projektu zajmie znacznie mniej czasu niż gdybyś budował go od podstaw. Masz też pewność, że konstrukcja jest stabilna, ponieważ została zmontowana na bazie profesjonalnie rozrysowanego i projektu.

Domek Holenderski od Tiny House Design

Jak widzisz, możesz zmniejszyć koszty budowy swojego domku letniskowego. Jeśli lubisz majsterkować i masz wiedzę jak budować dom, możesz swój domek letniskowy w większości wykończyć samodzielnie i świetnie się przy tym bawić. Tym samym zmniejszysz koszty tej inwestycji i czas potrzebny na budowę.

Możesz także zamówić w Tiny House Design gotowy domek mobilny. Wtedy wybierasz model, podejmujesz kilka istotnych decyzji, jak ma zostać dopasowany projekt dla Ciebie i czekasz, aż będzie gotowy. Potem wystarczy go urządzić, nadać mu własny niepowtarzalny styl i cieszyć się nowoczesnym i funkcjonalnym domkiem na działce lub w drodze. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *