Jak zostaliśmy producentem mobilnych domków?

Nasza rodzinna firma ma siedzibę w podgórskim regionie. Podwilk to niewielka miejscowość, o bardzo starych korzeniach, położona w bardzo malowniczym otoczeniu wzgórz i lasów. Jako jej mieszkańcy, kontakt z naturą mamy ułatwiony. Tereny do wypoczynku są tu na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wyjść z domu i pójść przed siebie lub zwyczajnie usiąść na tarasie.

Wiemy jednak, że nie każdy ma taką możliwość, a wielu o tym właśnie marzy. Z myślą takich osobach budujemy nasze mobilne domki. Każdy powinien móc mieszkać tam, gdzie czuje się dobrze.

Przez lata zbieraliśmy doświadczenie w branży stolarskiej i budowlanej. Setki godzin spędziliśmy, budując i wykańczając pod klucz tradycyjne domy jednorodzinne. Jednocześnie słuchaliśmy naszych klientów, ich obaw, zmieniających się potrzeb, marzeń. Tak wpadliśmy na pomysł Tiny House Design – małych mobilnych domków.

Czym właściwie są Tiny House? Czy to tylko domy na kółkach, czy może całoroczne domki letniskowe? A może jedno i drugie?

O to kto, był pionierem Tiny House, można by się sprzeczać, ponieważ na całym świecie od dawna pojawiały się ich prototypy. Polak Michał Drzymała już ponad 100 lat temu wykorzystał wóz cyrkowy jako dom na kółkach, kiedy nie mógł otrzymać pozwolenia na budowę domu stacjonarnego. Wielu innych uciekało od życia wśród tłumów na rzecz mieszkania w niewielkiej chacie z dala od zgiełku miast i konsumpcjonizmu. Takie życie wcale nie jest zastrzeżone dla pustelników, ascetów, filozofów czy pisarzy. Człowiek może i jest istotą społeczną, ale od czasu do czasu potrzebuje odrobiny świętego spokoju. Odcięcia się od nadmiaru bodźców, którymi nieustannie bombarduje nas codzienne życie.

TIny house - mobilne domki - Domek Tomek - urządzone wnętrze

Czy jako dziecko marzyłeś o domku na drzewie? Już wtedy czułeś potrzebę odizolowania się we własnym mini świecie. Mobilny domek to spełnienie tych dziecięcych marzeń.

Współczesna idea małych, kompaktowych mobilnych domków powstała po roku 2007 Stanach Zjednoczonych jako odpowiedź na katastrofy (huragany, załamania finansowe), które na ogromną skalę pozbawiły ludzi domów mieszkalnych. Wtedy był to sposób na bezpieczną przystań dla rodzin. Szybko przerodził się w światowy trend. Wynikał on z potrzeb wolności, niezależności, bliskości z naturą i jednocześnie poczucia bezpieczeństwa we własnych czterech ścianach. Dla coraz większej ilości ludzi to sposób na życie. To wręcz styl życia.

Projektujemy, budujemy i wykańczamy małe mobilne domki.

Projektowanym przez nas mobilnym domkom zdecydowanie daleko do symbolicznego wozu Drzymały. Nasze projekty to mini wersje zwykłego domu mieszkalnego o wymiarach standardowej kawalerki w mieście. Jako producenci domków mobilnych śmiemy twierdzić, że ze znacznie lepiej zorganizowaną przestrzenią. Idea tiny house to prostota i funkcjonalność w życiu codziennym. Minimalizowanie ilości posiadanych rzeczy sprowadza na mieszkańców przyczep tak bardzo pożądany spokój. Naturalnym przedłużeniem pomieszczeń jest krajobraz wokół. Otoczenie drzew, rozległe łąki, szum wiatru i miarowe kołysanie się roślin. Wszystko to dostępne tuż za drzwiami i przeszkolonymi ścianami domku.

Mobilny Domek Modułowy w zimowej scenerii nocą
TIny house - mobilne domki - Domek Tomek - urządzone wnętrze

Nie pozostawiamy nic przypadkowi. Zlecenia realizujemy od początku do końca samodzielnie. Pilnujemy każdego detalu od fazy projektu, poprzez budowanie konstrukcji, wyposażenie, montaż i transport mobilnego domku na miejsce. To daje nam gwarancję, że spełnimy Twoje marzenie, a każdy nasz projekt będzie kolejnym zakończonym sukcesem przedsięwzięciem, z którego będziemy dumni.

 

Twój dom powstaje w naszej firmie, a kiedy jest gotowy, zabierasz go ze sobą tam, gdzie chcesz.