Mobilne domki pod wynajem to dochodowa inwestycja

mobilne domki pod wynajem

Tiny House jako mobilne domki pod wynajem? Doskonały pomysł. Sprawdź, jak możesz wykorzystać mobilny domek

Chętnie korzystamy z przedłużonych weekendów, majówek, urlopów na krótsze i dłuższe wypady. W związku z tym konieczny jest ciągły rozwój zaplecza noclegowego. Stare miejsca aż się proszą, żeby zastąpić je nowymi, bardziej luksusowymi, nowoczesnymi. Turyści domagają się komfortu podczas wypoczynku, cenią też pomysłowe rozwiązania. Pandemia trochę zmieniła oczekiwania klientów i podejście inwestorów, jednak turystyka to wciąż dochodowa gałąź. A mobilne domki Tiny House to dobra inwestycja pod wynajem.

Jak pandemia zmieniła branżę turystyczną i noclegową?

Jeszcze kilkanaście lat temu zaplecze noclegowe stanowiły głównie hotele, pensjonaty, agroturystyka i kempingi. Pandemia zamknęła te duże obiekty. Nie sposób było utrzymać w nich wymagany w tym okresie dystans pomiędzy gośćmi. Właściciele domków na wynajem mogli prowadzić swój biznes nawet w okresie obostrzeń. Domek dawał możliwość bezpiecznego odizolowania gości od siebie. Chętnych na opuszczenie mieszkań w blokach, zmianę otoczenia było i jest mnóstwo. Spróbuj wynająć nocleg tuż przed długim weekendem. Odbijesz się od kilkunastu zajętych już ofert. Baza noclegowa w Polsce wciąż jest zbyt mała w porównaniu do chętnych. I to niezależnie od sezonu.

Kto wynajmuje domki i dlaczego?

Domki na wynajem pozwalają zaspokoić potrzeby turystów różnych grup. Wynajmują je:

  • Pary, które szukają odosobnienia.
  • Rodziny z pełnymi energii dziećmi.
  • Grupy przyjaciół, którzy chcą wspólnie spędzić czas na zabawie i nie martwić się o dach nad głową.
  • Single, którzy chcą zmienić otoczenie i pracować w spokoju.

Każda z tych grup ceni sobie prywatność, którą daje domek. Zwłaszcza ci, którzy na co dzień mieszkają w miejskich blokowiskach. Marzą, by odetchnąć przestrzenią, wypić kawę na tarasie i wyjść boso na trawę. Domki na wynajem mają tych korzyści znacznie więcej. Przykładowo: w pełni wyposażony domek na kołach ma aneks kuchenny. To pozwala przygotowywać ulubione posiłki samodzielnie i obniżyć koszty, zwłaszcza dłuższych wyjazdów.

Chętnych nie brakuje. Co lepsze, żeby inwestycja miała sens, wcale nie musisz posiadać działki w pobliżu atrakcji turystycznych. Amatorzy ciszy i zieleni są skłonni zapłacić wysoką stawkę za miejscówkę w leśnej głuszy. Zwłaszcza z wszelkimi wygodami. Im głębiej w las, im więcej pól wokół, tym lepiej. W przypadku Tiny House nie stanowi to problemu. Mobilne domki mogą być samowystarczalne. Z panelami fotowoltaicznymi na dachu, wkładem toaletowym i zbiornikiem na wodę mogą być odcięte od świata i mediów.

tiny house design domek mobilny z homologacją
Tiny House z panelami fotowoltaicznymi

Sezon turystyczny cały rok? Zalety mobilnych domków pod wynajem

Gotowy domek na Twojej działce.

Zamawiasz gotowy domek, który zostanie do Ciebie przywieziony. Budowanie domku na działce wiązałoby się z długotrwałym bałaganem, maszynami budowlanymi, hałasem i niebezpieczeństwem. Przyjmowanie gości długo nie byłoby możliwe. Tymczasem ustawienie Tiny House to kwestia kilku godzin. Dostawianie kolejnych domków w przyszłości też nie stanowi problemu. Szybko, czysto, bezproblemowo.

Dodatkowy dochód z najmu domków.

Według prawa nie musisz posiadać pozwolenia na budowę, wystarczy zgłoszenie do gminy. Jako najemca nie musisz też od razu zakładać działalności gospodarczej. Jeśli planujesz wynajmować domek tylko sezonowo, wystarczy rozliczać się z najmu krótkoterminowego zryczałtowanym podatkiem.

Zainwestuj w ogrzewany i klimatyzowany mobilny domek Tiny House.

Klimatyzacja to już właściwie standard. Jednak, jeśli planujesz wykorzystać mobilny domek pod wynajem jako całoroczny, warto zainwestować w dodatkowe ogrzewanie. Domek jest ocieplony. Ściany są starannie zaizolowane, co chroni wnętrza przed przenikliwym wiatrem, wilgocią i mrozem. Źródłem ciepła może być przykładowo klimatyzator z funkcją grzania. Niewielką przestrzeń łatwo ogrzać. Goście docenią możliwość wypoczynku w Tiny House w zimowym otoczeniu. Swoją ofertę możesz uzupełnić o saunę i jakuzzi.

Optymalne wymiary pozwalają ulokować więcej obiektów nawet na niewielkiej działce.

Planujesz swoją inwestycję wynajmu na szerszą skalę nasze? Tiny House zaparkujesz nawet między drzewami, tworząc w ten sposób uroczy zakątek. Idealnie wpasują się w naturalny krajobraz. Różne rozmiary i ustawienia wnętrz naszych mobilnych domków dopasujesz do potrzeb swoich klientów i układu działki. Dla każdego coś innego.

Przeczytaj, jak inni wykorzystują nasze mobilne domki pod wynajem. To zdecydowanie ciekawa alternatywa dla gości, którzy lubią niestandardowe rozwiązania. Dla inwestora to dużo szybsza szansa na zwrot poniesionych kosztów i realny zysk w przyszłości.

Masz odpowiednią lokalizację, wolną przestrzeń pod wynajem? Zastanawiasz się nad dodatkowym źródłem dochodu? Zobacz nasze Tiny House. Który z nich będzie pasował do Twojej inwestycji? Skontaktuj się z nami. Doradzimy, który model będzie najlepszy.

6 komentarzy do “Mobilne domki pod wynajem to dochodowa inwestycja”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *