Ile kosztuje mobilny domek i z czego wynika jego cena?
To zrozumiałe, że najczęstszym pytaniem naszych klientów jest: ile kosztuje mobilny domek? Niestety nie jesteśmy w stanie podać Ci jednego oficjalnego cennika, dlatego właśnie nie ma go na stronie. Zaraz przekonasz się, dlaczego i docenisz, mamy nadzieję wybór, który możemy Ci zaproponować.
Cena mobilnego domku letniskowego lub całorocznego zależy od podjętych przez Ciebie decyzji
Cena domku mobilnego zależy od tego, w jaki sposób go dla siebie skonfigurujesz. Które udogodnienia wybierzesz? Które są dla Ciebie zbędne? Bez czego nie wyobrażasz sobie przygody i wypoczynku w komfortowych warunkach? Egzemplarze, które widzisz na zdjęciach to już wykonane przez nas, spersonalizowane realizacje zamówień. Mają już swoich zadowolonych właścicieli i miejsce w pięknym otoczeniu. Czas na Ciebie. Który z modeli Tiny House Design wybierzesz?
Spersonalizujemy Twój projekt mobilnego domku, żeby miał wszystko to, o czym marzysz
Każdy projekt jest zupełnie inny i autentycznie dopasowany do Twoich wymagań. To jednak oznacza, że każdy dodatkowy element, który wybierzesz do swojego domku, będzie kosztem w ostatecznym rachunku. Poniższe zestawienia pomogą Ci zdecydować, czego tak naprawdę potrzebujesz, a także, o co pytać podczas kontaktu z nami. Telefonicznie lub za pośrednictwem dostępnego formularza możesz zadawać nam pytania. Doradzimy Ci najlepsze opcje, podpowiemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
Sprawdź, co możemy Ci zaoferować?
Nasze domki wykonujemy w kilku podstawowych rozmiarach. Znajdziesz je w tabeli. Większość z nich odpowiada wymiarom, gwarantującym możliwość poruszania się po drogach przyczep z homologacją. Najmniejszy z nich ma 15 m2 powierzchni domu. Największy prawie 50 m2. Powierzchnia użytkowa jest zawsze znacznie większa. Nasi klienci najczęściej wybierają pomiędzy trzema wymiarami domku letniskowego na kołach: 3 m x 7 m lub 3 m x 6 m, 2,55 m x 7 m. Oczywiście wszystko zależy także, od tego, czy zamierzasz stale podróżować ze swoim mobilnym domkiem, czy może zamierzasz postawić go w konkretnym miejscu.
Podstawowe wymiary mobilnych domków
Najważniejsze elementy, z których konfigurujesz swój mobilny dom w Tiny House Design.
- Antresola – W każdym Tiny House jest przynajmniej jedna antresola z sypialnią. Wejścia na nią mogą być różne. Schody na główną antresolę wykorzystujemy jako dodatkowe miejsce do przechowywania w przestrzeni kuchennej. Opcja minimalistyczna to drabinka. Każda antresola ma zabezpieczenia i barierki. Niezbędne, zwłaszcza kiedy na górze śpią dzieci.
- Certyfikowane drewno konstrukcyjne C24 – idealne do wykonania trwałej konstrukcji domku mobilnego. Pozyskiwane jest z selekcjonowanych drzew iglastych, suszone w komorach do 12% wilgotności. Poddawane jest obróbce, która sprawia, że belki są bardziej odporne na zniekształcenia i szkodniki.
- Naturalne drewno wykończeniowe na ściany sufity i inne elementy wewnątrz, malowane lub surowe.
- Blacha panelowa antracytowa lub drewnopodobna. To estetyczne wykończenie elewacji, które oczyści się samo podczas deszczu lub łatwo umyć sam. Blacha panelowa na rąbek ze specjalnymi wytłoczeniami, którą montujemy na naszych Tiny House, nie faluje pod wpływem temperatury. Brak więc nieestetycznych wybrzuszeń i odgłosów odkształcania się. Jest szczelna, świetnie sprawdza się dachach o niewielkim spadku.
- Stalowa rama przyczepy z powłoką z ocynku – lekka i trwała, odporna na rdzę. Ma wszelkie niezbędne zabezpieczenia i łatwy w obsłudze zaczep do samochodu. Podstawa konstrukcji mobilnego domku to płyta OSB. Mało waży i jest jednocześnie bardzo odporna na obciążenia.
- Okna – mniejsze doświetlają pomieszczenia i wpuszczają świeże powietrze. Duże przeszklenia tworzą niezwykły klimat. Powiększają pomieszczenie i zapraszają zieleń z otoczenia do wnętrz. Możesz zamówić okna uchylne, przesuwne lub świetliki. Z roletami zewnętrznymi lub bez.
- Aneks kuchenny wyposażony w zamówione AGD (płyta kuchenna, lodówka, pralka). Szafki kuchenne wykonane są na wymiar. Wykorzystują maksymalnie przestrzeń do przechowywania.
- Instalacje — elektryczna (kontakty, gniazdka, oświetlenie), hydrauliczna (woda w kuchni, zlew, w łazience: umywalka, prysznic, podgrzewacz do wody, zbiornik na wodę), kanalizacja (toaleta, odpływy, wkład toaletowy).
- Fotowoltaika – świetne rozwiązanie, jeśli chcesz zaoszczędzić i bez ograniczeń korzystać z prądu. Nie musisz się dołączać do sieci ogólnej, a to oznacza większą niezależność.
- Klimatyzacja – to właściwie standard w naszych przyczepach na kołach. Podnosi komfort użytkowania. Chłodzi lub ogrzewa w zależności od ustawień.
- Ogrzewanie podłogowe i ocieplenie ścian wełną mineralną – niezbędne, jeśli planujesz mieszkać lub korzystać z mobilnego domku całorocznie. Pomiędzy warstwy ścian montujemy folię paro i wiatroizolacyjną. Zimne poranki wśród ośnieżonych drzew będą znacznie przyjemniejsze.
- Przyczepa z homologacją – Przyczepa z homologacją jest niezbędna, żebyś mógł samodzielnie transportować swój Tiny House. Tylko przyczepy o odpowiednich wymiarach i wadze mogą zostać dopuszczone do poruszania się po drogach. Dlatego każdy element „odchudzamy” stosując jak najlżejsze materiały konstrukcyjne. Jednocześnie muszą to być materiały najlepszej jakości, które wytrzymują duże obciążenia.
- Domki mobilne bez homologacji pomagamy transportować we wskazane miejsce docelowe. Dzięki temu, że są na kołach, w każdej chwili można je przestawić. Nie wymagają pozwolenia, żeby ustawić je na działce. Najczęściej dostosowane do podłączenia ich do tradycyjnych sieci (prąd, woda, kanalizacja). Mogą być też całkowicie autonomicznymi domkami na kołach.
- Dach jednospadowy, asymetryczny, dwuspadowy – w zależności od układu dachu w sypialni na antresoli będzie więcej miejsca. Możemy ulokować jedną lub dwie antresole.
- Domek na kołach pojedynczy lub modułowy – domki Tiny House można ze sobą łączyć. Dziś zamawiasz jeden moduł, za jakiś czas możesz dopasować do niego kolejny i powiększyć w ten sposób wymarzoną przestrzeń.