Praktyczne rozwiązania w domku na kołach

praktyczne rozwiązania

Praktyczne rozwiązania, wielofunkcyjność rzeczy – jak je wykorzystać do przechowywania w mobilnym domku?

Czy metraż mobilnego domku wystarczy, żeby w nim mieszkać w komfortowych warunkach? To pytanie bardzo często dręczy potencjalnych nabywców mobilnych domków. Nieważne czy zamierzasz przebywać w mobilnym domku sezonowo, czy całorocznie. Tak czy inaczej, powinieneś podejść do tematu urządzania wnętrza w trochę inny sposób. Na pierwszym miejscu postaw ergonomię i minimalizm. Oczyść dom i głowę z nadmiaru. Nie zapomnij o komforcie i funkcjonalności. Zobacz nasz poradnik, jakie praktyczne rozwiązania możesz zastosować w swoim Tiny House.

Zmień podejście do życia – czego tak naprawdę potrzebujesz do szczęścia?

Przyzwyczailiśmy się do gromadzenia dóbr, którymi nieustannie zalewa nas rynek. Dom zazwyczaj oznacza dla nas miejsce z mnóstwem przestrzeni, także do przechowywania zupełnie zbędnych rzeczy. Ale czy na pewno? Mieszkańcy miejskich blokowisk zapewne mieliby na ten temat inne zdanie. Mylimy przestrzeń mieszkalną z przestrzenią do życia. Do tego, żeby gdzieś zamieszkać, potrzebujemy tak naprawdę niewiele:

  • Miejsce do spania.
  • Miejsce do czynności higienicznych.
  • Miejsce do przygotowywania posiłków.
  • Miejsce do przechowywania podstawowych produktów i przedmiotów.

Do pełnego i szczęśliwego życia potrzebujemy znacznie więcej, niż może nam dostarczyć największy nawet dom. To ogromna przestrzeń, którą daje nam wymarzona praca, wolność wyboru, otaczający nas ludzie i tworzone relacje, możliwość spełniania marzeń. Nie da się tego zamknąć w czterech ścianach. Skoro tak to, po co nam ogromny dom?

Zamieszkanie w mobilnym domku to tak naprawdę inna koncepcja korzystania z życia. Przestawienie myślenia z konsumpcjonizmu na minimalizm zwłaszcza w kwestii posiadania rzeczy. Jeśli o tym właśnie marzysz, to mobilny domek jest właśnie dla Ciebie

Wielofunkcyjność na pierwszym miejscu, czyli jak zagospodarować przestrzeń w mobilnym domku

Musisz wykorzystać każdy metr kwadratowy swojego domku – to fakt. Nie możesz go jednak zagracić. W małej przestrzeni wszelkie zbędne przedmioty będą przeszkadzać, wprowadzać chaos i tworzyć bałagan. Pamiętaj, że dążysz do minimalizmu. To nie znaczy, że nie możesz posiadać pamiątek, czy rzeczy, które ułatwiają życie i je uprzyjemniają. Przemyśl i zaplanuj dokładnie, jak chcesz, żeby wyglądało to miejsce i czego naprawdę potrzebujesz. Styl i funkcjonalność można połączyć tak, żeby działały na naszą korzyść. Większość rzeczy w domku na kołach powinna mieć kilka zastosowań. To takie ekologiczne przy okazji 😊 

Szafki i blaty na wymiar

Schowaj wszystko, co zbędne. Zabudowa aneksu kuchennego, szaf i szafek na wymiar pozwoli wykorzystać każdy skos, wnękę, różnice w wysokości czy głębokości. Maksymalnie wykorzystaj te miejsca. W naszych Tiny House praktycznym rozwiązaniem są schodki na antresolę, które jednocześnie są szafkami kuchennymi. Schody można też wykorzystać jako głębokie szuflady.

Sprawdzonym patentem jest połączenie miejsca do przygotowywania posiłków i stołu. Zaprojektuj blat stołu na tej samej wysokości co blat kuchenny. W razie potrzeby możesz dostawić stół do blatu i powiększyć powierzchnię roboczą. Oddzielnie będzie stanowił po prostu stół do pracy, zabawy i spożywania posiłków.

Usiądź na czymś wygodnym i użytecznym

Kanapa w salonie to żaden luksus, tylko konieczność, żeby w komfortowych warunkach odpocząć. Wybierz taką, która ma funkcję spania, schowki w oparciach i pod siedziskiem. Zwróć uwagę, czy to na czym siadasz: pufy, fotele, skrzynie mogą nadawać się do przechowywania. Składane krzesła też są wygodne, a gdy ich nie potrzebujesz, złożysz i postawisz w kącie.

Przechowywanie zamiast dekoracji na ścianach?

Ściana to doskonałe miejsce na ozdoby a mogą się nimi stać półki, półeczki i wieszaki na różne przydatne rzeczy. W koszyczkach i pudełkach nie będą tworzyć bałaganu i zawsze będą pod ręką.

✔️Zamiast lamp stojących powieś kinkiety.

✔️Na ścianie możesz umieścić telewizor i rośliny ozdobne.

✔️Na ścianie montujemy klimatyzację z funkcją grzania (kolejne wielofunkcyjne urządzenie).

Zadbaj o funkcjonalność i praktyczne rozwiązania w poszczególnych pomieszczeniach

→ Na antresoli możesz urządzić nie tylko sypialnię. Sypialnia to tylko umowna nazwa. To może być twoje miejsce relaksu, możesz tam pracować. Trzeba ją tylko odpowiednio do tego przygotować.

Łazienka to kolejne pomieszczenie, które możesz maksymalnie wykorzystać. Nowoczesny prysznic zamiast wanny to mniej zajętego miejsca i oszczędniejsze wykorzystanie wody. Wybierz pralko-suszarkę, żeby pozbyć się mokrego prania, a każdą wolną przestrzeń zagospodaruj na schowki. 

Salon z aneksem kuchennym to przestrzeń, w której wspólnie z innymi spędzisz czas. Niekoniecznie musicie robić to samo. Ważne jest przebywanie razem.

Pamiętaj, że mieszkając w mobilnym domku, masz jeszcze całą przestrzeń wokół budynku i to jest właśnie najpiękniejsze. Tuż za drzwiami możesz cieszyć się świeżym powietrzem i przestrzenią. W otoczeniu wciąż zmieniającej się przyrody przygotowywać i zjadać posiłki. Spędzać czas na tarasie z przyjaciółmi. Czy nie o to właśnie chodziło?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *