Jak urządzić przestrzeń wokół domku na działce?

wokół domku

Co powinno znaleźć się w przestrzeni wokół domku? Co sprawi, że będziesz czuł się w tym miejscu komfortowo i zechcesz tu przyjeżdżać w każdej wolnej chwili? Co będzie sprzyjać regeneracji? Otoczenie, w którym wypoczywasz, jest bardzo ważne. Czas zastanowić się jak zagospodarować przestrzeń wokół domku.

Zaletą mobilnych domków jest to, że powstają poza terenem, na którym ostatecznie zostaną postawione. Unikasz w ten sposób bałaganu i zniszczeń na działce, związanego zwykle z budową. Tym samym znacznie łatwiej sprawić, żeby teren wokół domku szybko stał się atrakcyjny i użyteczny.

Taras przed domkiem mobilnym

Taras to taki must have w domku letniskowym. Na wieczorne spotkania, wspólne posiłki na świeżym powietrzu, poranną kawę w ciepłych promieniach słońca. Zadaszony taras możesz użytkować także w deszczowe, ale ciepłe letnie dni. Taras daje Ci poczucie, że jesteś cały czas bezpośrednio w ogrodzie, a jednak w bardziej komfortowych warunkach. Dlatego właśnie w naszej ofercie znalazły się tarasy modułowe, które łatwo zainstalujesz przy swoim tiny house.

Rośliny wokół domku na działce

Właśnie po to planujesz domek na działce, żeby móc cieszyć się zielenią wokół. Czy będziesz miał ją od początku, czy musisz dopiero o tę zieleń się postarać? Zależy od działki, którą posiadasz. Nie każda działka jest niestety położona w środku lasu. Nie na każdej nadmiar zieleni, trzeba wręcz porządkować. Żeby uzyskać zadowalający Cię efekt, być może będziesz musiał w nią zainwestować. Przede wszystkim …czas.

 • Wyrównać teren wokół budynku lub w pomysłowy sposób go zaaranżować (skalniaki, ścieżki, oczka wodne, ozdoby).
 • Zrobić nasadzenia krzewów, drzewek i roślin ozdobnych.
 • Posiać trawę, skosić trawę i tak w kółko 😊

Ogród wokół domu to projekt długoterminowy, ale te zajęcia z pewnością sprawią Ci przyjemność. Udowodniono naukowo, że prace w ogrodzie poprawiają samopoczucie. Nic dziwnego. Przecież to ruch na świeżym powietrzu.

  Ile tu dobrej zabawy cię czeka? Jak bardzo możesz się zaangażować w ten projekt? Możesz zmieniać, przesadzać, testować, co gdzie lepiej wygląda i rośnie. Niektórzy kochają minimalizm: równo przycięty trawnik, kilka krzewów tak samo zadbanych i do takiej estetyki będą dążyć. Innym nie przeszkadzają rozrastające się drzewa i krzewy. Trawę koszą rzadko. Cieszy ich chaos, duża ilość krzewów, kwiatów, które sprawiają wrażenie nieuporządkowanego miejsca. Twój ogródek, Twoje zasady 😊 Jeśli jeszcze zapragniesz uprawiać tu własne warzywa i owoce, to masz zapewnione zajęcie na lata.

  Oświetlenie domku letniskowego – inspiracje wokół domu

  Chcesz podziwiać gwiazdy w ciepłe letnie wieczory? Zrezygnuj z mocnego oświetlenia, które zakłóci czerń nieba. Punktowe lampki solarne wzdłuż ścieżek w zupełności wystarczą. Ogród nie będzie tonął w mroku, ale będzie odrobinę tajemniczy. Jest szansa, że takie lampki odciągną muchy, ćmy i komary od tarasu.

  Oświetlenie na tarasie z pewnością się przyda, żeby móc posiedzieć na nim wieczorem. Nie jeść po omacku i widzieć uśmiechnięte twarze najbliższych. Wybierz raczej łagodne ciepłe światło. Tu także sprawdzą się lampy solarne i bardzo modne girlandy świetlne. Praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie chcesz zużywać energii z sieci, czy dodatkowo montować kabli do oświetlenia zewnętrznego. Takie światło stworzy przytulny klimat do długich wieczornych dyskusji z przyjaciółmi.

  Jacuzzi do ogrodu

  Skoro masz przestrzeń wokół domku, możesz pomyśleć o dodatkowej atrakcji. Wyobraź sobie wieczory w jacuzzi ogrodowym z hydromasażem. Czyż to nie doskonałe zwieńczenie dnia? Relaks w wodzie i masaż po intensywnych pracach w ogrodzie.

  • Kąpiel w jacuzzi to też sposób na schłodzenie się w upalny letni dzień.
  • Doskonała zabawa dla dzieciaków zawsze spragnionych wodnych atrakcji.
  • Jacuzzi sprawdzi się także w mroźne zimowe wieczory. Rozgrzewająca kąpiel w zimowej scenerii to wspaniała odmiana.
  jacuzzi ogrodowe z hydromasażem

  Jacuzzi ogrodowe mamy w ofercie naszej firmy. Eleganckie, obudowane drewnem, idealnie wkomponuje się w ogród i zgra z fasadą domku.

  Tiny house na działce to miejsce odpoczynku, regeneracji sił oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Przestrzeń wokół domku może stać się prawdziwym rajem. Wystarczy odpowiednio ją zaplanować i wyposażyć.

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *