Jak transportować mobilny domek?

transport mobilnego domku

Jak wygląda transport mobilnego domku? Zamów domek z dostawą

Pytanie o transport mobilnego domku jest jednym z pierwszych, które zadają nasi klienci. Nic dziwnego. Większość naszych mobilnych domków jest całkiem sporych rozmiarów, mimo że to wciąż Tiny House. Nie każdy dysponuje sprzętem, żeby taki domek przewieźć z naszej firmy na swoją działkę. Dlatego transport mobilnego domku to jeden z elementów zamówienia. Nie tylko budujemy, ale także dostarczamy go na miejsce. Sprawdź, jak transportujemy mobilne domki? 

Niedostępny, piękny teren? W sam raz, żeby postawić tu mobilny domek

Transport mobilnego domku czasem nawet dla nas okazuje się nie lada wyzwaniem 😀 Nasi klienci rzeczywiście chcą wykorzystać zakupiony Tiny House jako miejsce do relaksu dla siebie lub swoich gości. Wybierają więc działki w pięknym otoczeniu przyrody. W lesie, nad wodą, wśród zieleni, w górach. Położone na uboczu, z dala od siedzib ludzkich, w trudno dostępnych terenie. Tu właśnie jest cisza i spokój. Tu nikt nie zakłóca odpoczynku. Można dojechać zwykłym samochodem, ale ciężkim sprzętem już niekoniecznie.

Przywieźć czy wybudować? Oto jest pytanie…

Wybudowanie domku letniskowego w takim miejscu to czasem trudne przedsięwzięcie. Poza tym niekoniecznie masz ochotę, żeby działka na długie miesiące zamieniła się w plac budowy, który potem trudno będzie doprowadzić do porządku. Dziwnym trafem trawa najlepiej rośnie wtedy, gdy nie mamy czasu jej kosić, a nie wtedy gdy chcemy mieć ładne zielone otoczenie na działce.

Mobilny domek to produkt, który powstaje w naszej firmie. Trafia do klienta już gotowy do urządzenia i zamieszkania. 

Jak przewieźć mobilny domek? 

Przez lata wypracowaliśmy procedury jak bezawaryjnie i fachowo dostarczyć na miejsce zbudowany przez nas Tiny House. Mamy niezbędny sprzęt, który nam w tym pomaga i wiedzę jak zrobić to sprawnie i bezpiecznie. Zanim dostarczymy domek na kołach na działkę, podpowiadamy, jak należy ją przygotować, żeby cała operacja montażu przebiegała bez przeszkód. Czasem przydaje się mini koparka, ale spokojnie, da się bez helikoptera 😀 Dla klienta to zawsze ekscytujące doświadczenie, kiedy jego nowy domek wreszcie pojawia się na działce w całej okazałości. 

Mobilny domek gotowy do drogi. Zaczynamy podróż do nowego właściciela

Po drogach publicznych, w zależności od rozmiarów konkretnego modelu, mobilny domek transportujemy na lawecie lub przewozimy go TIR-em. To najszybszy i najbezpieczniejszy sposób, zwłaszcza że nasze domki podróżują także do innych krajów europejskich. Jeden z projektów płynął już nawet promem😊 Tam, gdzie duży samochód już nie dojedzie, bo kończy się utwardzona droga, stawiamy domek na kołach i ciągniemy go traktorem, bądź samochodem terenowym. Powolutku do celu.

Na miejscu pomagamy ustawić, wypoziomować i zakotwiczyć domek na kołach. Domek musi być dobrze osadzony nie tylko dla bezpieczeństwa jego mieszkańców. Równe i stabilne zakotwiczenie wpływa także na jego trwałość. 

Co nas może powstrzymać? Kiedy transport mobilnego domku jest niemożliwy?

Jeśli zamówiony domek mamy dostarczyć do właściciela, zawsze wcześniej pytamy co to za miejsce i oceniamy czy na pewno da się tam dowieźć ten konkretny model. Przed dowiezieniem domku na kołach na miejsce mogą nas powstrzymać rzeczy niezależne od nas. Przykładowo odgórny zakaz poruszania się samochodom po danym terenie, jeśli to np. teren parku. Wiosenne roztopy i jesienne pluchy też czasem powodują opóźnienie w dostawie. Wtedy w grę wchodzi kwestia bezpieczeństwa osób uczestniczących w transporcie i groźba zniszczenia domku.

Jak podróżować po drogach z mobilnym domkiem?

Mobilny domek to przyczepa. Zbudowany jest na stalowej konstrukcji. Żeby podróżować po drogach Europy swoim mobilnym domkiem, musi spełniać wymagania techniczne, które dopuszczają ją do ruchu drogowego. Posiadać homologację, hamulec najazdowy. Wymiary domku nie mogą przekroczyć 4 m wysokości i 2,5 m szerokości. Nie każdy model się tu sprawdzi.

Do ciągnięcia takiej przyczepy nada się SUV lub inne auto z napędem na 4 koła, które udźwignie taki ładunek. Dodatkowo pamiętaj, że do przewożenia przyczepy powyżej 750 kg potrzebujesz prawo jazdy kategorii B+E. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *