Czym charakteryzuje się nowoczesny domek?

Nowoczesny domek Igor Tiny House Design

Nowoczesny domek? Projekty Tiny House Design takie właśnie są

Nowoczesny domek to przede wszystkim taki, który spełnia oczekiwania swojego właściciela. Zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Współczesne budownictwo wielu wydaje się wręcz brzydkie, zbyt proste i ascetyczne. Dla amatorów prostego designu jest uosobieniem elegancji. O gustach się nie dyskutuje. Na szczęście każdy może decydować, w jakim stylu będzie jego wymarzony dom: nowoczesnym czy tradycyjnym.

A co z nowoczesnym domkiem na kołach? Czy jego konstrukcja ma charakterystyczne cechy współczesnego stylu budowania? Jak najbardziej. Kształt jest jak najbardziej nowoczesny także dlatego, że jest bardziej praktyczny dla idei mobilnego domku. A na pewno te budowane przez Tiny House Design. Przyjrzyjmy się im dokładniej.

Charakterystyczna bryła nowoczesnych domków Tiny House Design

Nowoczesny dom to projekt w charakterystycznym stylu. Współczesne budownictwo zakłada, że dom ma być funkcjonalny, ekologiczny, ekonomiczny, łatwy w utrzymaniu. Każdy element projektu jest starannie przemyślany i celowo w nim umieszczony. To jego mocne strony. Sprawiają, że dom się wyróżnia także pod względem wizualnym zwłaszcza w otoczeniu tradycyjnych budynków.

  • Jest zbudowany na planie kwadratu bądź prostokąta.
  • Wizualnie linie budynku są proste i geometryczne, projekt nie posiada, łuków, wykuszy, zbędnych elementów dekoracyjnych.
  • Ma duże przeszklenia i jest ich sporo. Mają dostarczać do wnętrza jak najwięcej naturalnego światła i otwierać na przestrzeń zewnętrzną. To między innymi dzięki technologii produkcji i montażu szczelnych okien. Nie stanowią mostków termicznych, przez które ucieka ciepło w takim stopniu jak jeszcze kilkanaście lat temu.
  • Ozdobą budynku jest asymetria. Czy to w wielkości i rozmieszczeniu okien i drzwi, budowie dachu i bryły, czy w zastosowaniu różnorodnych materiałów wykończeniowych. Jednak najbardziej liczy się prosta zwarta bryła, która wcale nie musi być nudna. Dzięki przeszkleniom i asymetrii staje się lekka i ciekawa wizualnie.
  • Fasada budynku jest w barwach raczej naturalnych i stonowanych (brąz, odcienie szarości, czarny, biały). Jako materiał wykończeniowy wykorzystuje się deski elewacyjne, beton, blachę.
  • Dach jest nieskomplikowany. Jeśli ze spadkiem to, bez kątów i dodatkowych załamań, które zwykle zwiększają koszty budowy. Często płaski, zupełnie prosty.
domek mobilny 35m2
Domek 35m2

Funkcjonalność i estetyka w nowoczesnym domku

Dom nowoczesny to dom funkcjonalny. Tu liczą się inteligentne rozwiązania i ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Zupełnie jak w tiny house, gdzie wszystko powinno mieć swoje miejsce. Ze względu na ograniczoną przestrzeń liczą się sprytne i funkcjonalne rozwiązania: schowki, multifunkcyjne meble i urządzenia. Im mniej zbędnych przedmiotów tym lepiej. Minimalizm jest ekonomiczny, ekologiczny i wpływa na estetykę pomieszczeń. Co za tym idzie na samopoczucie ich użytkowników, którzy cieszą się kojącym wrażeniem porządku wokół.

Jak urządzone są wnętrza nowoczesnego domu?

Nowoczesne wnętrza mobilnych domków lubią jasne kolory i naturalne materiały jak drewno czy tkaniny. Minimalizm wcale nie oznacza nudy, ponieważ nawet w stonowanych kolorystycznie wnętrzach można pobawić się fakturami. Pomieszczenia emanują ciepłem i są bardzo przytulne, a jednocześnie eleganckie i łatwe w utrzymaniu. Przez duże przeszklenia wpada naturalne światło i zagląda zieleń otoczenia. Wnętrze domku to w większości otwarta przestrzeń sprawnie podzielone na strefy, wykorzystująca antresole do zwiększenia powierzchni użytkowej i stworzenia ciekawej aranżacji przestrzeni.

Inne zalety nowoczesnych domów na kołach

Projektanci domów nowoczesnych biorą pod uwagę przede wszystkim potrzeby jego mieszkańców. Dom ma być łatwy w obsłudze i użyteczny przez długie lata niezależnie od zmieniających się trendów i wymagań zmieniających się standardów budowlanych. 

  • Nowoczesne domy są energooszczędne. Tiny house korzystają z energii odnawialnej paneli fotowoltaicznych na dachu budynku.
  • Są kompaktowe. Zajmują niewiele miejsca na działce, ale powierzchnia użytkowa jest wystarczająca do wygodnego życia.
  • Dopasowują się do nowoczesnego stylu życia: minimalizm i mobilność, ekologia.

Projekty mobilnych domków w Tiny House Design wykorzystują najlepsze cechy nowoczesnego budownictwa. Prosty kształt wymuszony jest przez wymiary konstrukcji przyczepy. Brak ozdobników w postaci wykuszy i balkoników zapewnia stabilność podczas przewożenia. Niewielkie wymiary domku są rekompensowane dużymi oknami na świat i przestrzeń otwierającą się za nimi. Tiny House to minimalizm w każdej postaci i właśnie dlatego cieszy się powodzeniem zmęczonych nadmiarem ludzi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *