Mobilny domek na działkę ROD

Jaki domek na działkę ROD

Jaki domek na działkę ROD będzie praktyczny, ładny i zgodny z przepisami?

Rodzinne Ogródki Działkowe zrzeszają amatorów odpoczynku na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. To doskonałe miejsce dla seniorów i rodzin z dziećmi. Pole do popisu dla hobbystów ogrodników. To także tańsza alternatywa dla działki budowlanej lub rekreacyjnej, których ceny są bardzo wysokie. To namiastka własnego ogródka dla mieszkańców blokowisk. Miejsce, które sprzyja odpoczynkowi, zachęca do aktywności, buduje społeczność. 

Ci, którzy często przebywają na swoich działkach wiedzą, że niezbędne jest schronienie. I nie mamy na myśli wiaty na narzędzia, tylko o wygodnym i eleganckim domku, w którym: 

  • Możemy ukryć się przed nagłą zmianą pogody.
  • Przyrządzić jedzenie i zostawić produkty spożywcze.
  • Umyć się, skorzystać z toalety.
  • Odpocząć w wygodnym miejscu niezależnie od pory roku.
  • Zaprosić znajomych i spędzić wspólnie czas nie tylko w ciepłe letnie popołudnia.

Jaki domek letniskowy spełni wymogi określone przepisami? Między innymi mobilny domek. Sprawdź, jak zaanektować Tiny House na potrzeby ogródków działkowych. Odpoczywaj w nowoczesnym, praktycznym i komfortowym domku letniskowym.

Przepisy budowlane ROD dotyczące budowy domków rekreacyjnych

W świetle prawa na działce ROD nie można mieszkać. Można jednak posiadać na niej całoroczny domek pod warunkiem, że jest on zgodny z regulaminem ROD. Warunki zabudowy dotyczą wymiarów, odległości oraz poszczególnych funkcjonalności.

Bez pozwolenia można postawić domek o maksymalnej pow. 35m2, 5 metrów wysokości dla dachów pochyłych i 4 m dla dachów płaskich. Taras lub weranda nie wlicza się w powierzchnię zabudowy, o ile nie przekracza 12 m 2. To już całkiem sporo miejsca na letnie spotkania z przyjaciółmi. 

Jaki domek na działkę ROD?

Na działce Rodzinnych Ogródków Działkowych możemy wybudować sobie altanę, szklarnię, domek letniskowy (także murowany), wiatę. 

Ale… czy to praktyczne rozwiązanie? Nie zawsze. 

  • Zacznijmy od tego, że nie jesteś właścicielem nabytej działki ROD. Stowarzyszenie Ogrodowe tylko Ci ją czasowo dzierżawi. Możesz przenieść prawo do dzierżawy na kogoś innego, ale nie możesz tej działki zapisać w spadku. Stawianie więc tutaj wymagającego budynku może być stratą czasu i pieniędzy. 
  • Proces budowy komplikują wąskie wymiary działek, a także dojazd do nich. Duże maszyny budowlane mogą mieć problem z dotarciem i zmieszczeniem się na działce podczas wykonywania robót. 
  • Prace budowlane mogą zniszczyć działkę i zieleń na niej.
  • Prace budowlane generują hałas dokuczliwy dla sąsiadów, którzy przychodzą tu przecież odpocząć.
  • Wymagają też cierpliwości. Zanim realizacja zostanie oddana do użytku właścicielom może minąć trochę czasu.

Rozwiązaniem są gotowe domki do montażu (te jednak także wymagają prac budowlanych) lub gotowe mobilne domki.

Mobilny domek od Tiny House Design na działce ROD

To takie proste. Zamawiasz domek mobilny od Tiny House Design. Wybierasz model spośród wielu dostępnych, które spełniają wymagania prawne ROD. Personalizujesz swój projekt biorąc pod uwagę potrzeby przyszłych użytkowników. Mobilny domek zostanie zbudowany w naszej pracowni.  Ty w tym czasie możesz planować jak zaaranżować jego wnętrze i teren wokół. 

Gotowy domek przyjeżdża na Twoją działkę, zostaje tam zainstalowany, podłączony do przyłączy. W każdej chwili możesz go stamtąd zabrać.

Jeśli Twój ROD nie posiada odpowiedniej infrastruktury technicznej, nie ma możliwości przyłączy? Nie ma problemu. Mobilny domek może być samowystarczalny z panelami fotowoltaicznymi, zbiornikiem wody, szambem turystycznym, klimatyzacją i ogrzewaniem. 

Wystarczy urządzić go po swojemu i masz dostępny całoroczny wygodny domek letniskowy z wszelkimi wygodami. Z łazienką, ciepłą wodą, aneksem kuchennym, mnóstwem schowków, salonem i sypialnią na popołudniową drzemkę. Jeśli zbudujesz taras, legalnie powiększy on przestrzeń wypoczynkową.

Zaproś znajomych do swojego domku na działce. Odpocznij wśród zieleni ogródków działkowych w nowoczesnym domku mobilnym od Tiny House Design. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *